pl
Filtruj według
Klasa
Kategoria
Seria
Kształt
Rodzaj montażu
Ilość komór
Wymiary szafki
pod zlewozmywak
Rodzaj ociekacza
Kolor

O nas

Firma Wagran Sp. z o.o. powstała w 2007 r. w Łodzi. Celem było opracowanie technologii produkcji zlewozmywaków z kompozytów granitowych. Prace badawcze prowadzono w Zakładzie Doświadczalnym do połowy 2008 roku i zakończyły się pełnym sukcesem. Z uwagi na innowacyjność technologii Wagran otrzymał dotację z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dynamiczny rozwój firmy zaowocował otrzymaniem prestiżowej nagrody GAZELE BIZNESU w roku 2015 i kolejnych czterech latach. Ten sukces możemy zawdzięczać przede wszystkim naszym klientom, którzy obdarzyli nas zaufaniem. To właśnie dla nich produkujemy setki tysięcy produktów rocznie.

Zakład produkcyjny

W 2010 r. wybudowany został nowy zakład produkcyjny o powierzchni 5000 m2 wraz z własnym laboratorium służącym do kontroli procesu produkcyjnego i wdrożeń nowych produktów.

Wiodącym profilem działalności naszej spółki jest produkcja zlewozmywaków kompozytowych. Jednak w ramach kolejnych projektów inwestycyjnych nieustannie rozszerzamy ofertę produktową. Właśnie wdrażamy do niej: umywalki łazienkowe, brodziki, kabiny prysznicowe, baterie zlewozmywakowe oraz całą gamę elementów metalowych. Nasz dział metalowy bardzo prężnie się rozwija proponując nie tylko akcesoria metalowe do systemów kuchennych i zlewowych, jak tacki ociekowe, koszyki, uchwytów na gąbki, wieszaki czy podstawki. Obecnie zaskakuje bardziej zaawansowanymi technologicznie projektami, jak deszczownice prysznicowe czy odpływy liniowe do kabin bezbrodzikowych.

W związku z nieustannym rozwojem w roku 2017 nastąpiła rozbudowa zakładu o dodatkową powierzchnię magazynową i produkcyjną oraz o najnowocześniejsze laboratorium, które pozwoli firmie poszerzyć swoją ofertę i tworzyć produkty z najwyższej półki. 

Po rozbudowie łączna powierzchnia zakładu to blisko 13 000 m². Aktualnie produkowanych jest ponad 120 modeli zlewozmywaków dla odbiorców krajowych i zagranicznych. Produkty Wagranu możecie Państwo zakupić pod marką Granmaster, która jest gwarantem najwyższej jakości. 



Dział projektowy

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz najnowocześniejsze maszyny, programy i normy, umożliwiające nam tworzenie innowacyjnych projektów i produktów najwyższej jakości.

Cechuje nas indywidualne podejście do klienta i elastyczność biznesowa. Dzięki specjalistom z działu projektowego samodzielnie tworzymy produkty od A do Z - wszelkie procesy produkcyjne są realizowane w naszej fabryce. Projektujemy wzory i udoskonalamy je, sami wykonujemy modele przyszłych wyrobów oraz budujemy formy do ich produkcji.

Skrupulatnie dopracowując każdy detal naszych wyrobów, dbamy o to, aby tworzyć SZTUKĘ UŻYTKOWĄ OD LUDZI DLA LUDZI. Nic bowiem nie jest tak pomoce przy wprowadzaniu nowych rozwiązań, jak codzienna osobista praktyka użytkowników.

Zaawansowane technologicznie maszyny i programy, umożliwiają nam urzeczywistnianie naszych pomysłów – tym samym tworzenie innowacyjnych produktów najwyższej jakości. Korzystamy z 5-osiowej maszyny CNC, drukarki 3D, SolidWorks, CAD, EdgeCAM , które pozwalają realizować najbardziej wyszukane projekty.

Historia

2007
Powstanie firmy
2007 – 2008
Prace
badawczo-rozwojowe
2008
Produkcja pierwszej sztuki zlewozmywaka granitowego
2009
Uzyskanie dotacji
z Programu Operacyjnego
Innowacyjna Gospodarka
2009
Rozpoczęcie inwestycji – budowa nowoczesnego Zakładu Produkcyjnego w Tomaszowie Mazowieckim
2010
Otwarcie nowego
zakładu Produkcyjnego
2012
Wyprodukowanie stutysięcznego zlewozmywaka
2012
Utworzenie Działu Badań i Rozwoju oraz uruchomienie nowoczesnego Laboratorium
2013
Wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego klasy MRP
2014
Otrzymanie pozwolenia na rozbudowę Zakładu Produkcyjnego
2015
Otrzymanie nagrody „Gazele Biznesu 2015”
2016
Otrzymanie nagrody „Gazele Biznesu 2016”
2016
Otrzymanie nagrody „Przedsiębiorstwo Fair Play 2016”
2017
Rozbudowa zakładu produkcyjnego
2019
Otrzymanie nagrody „Gazele Biznesu 2019”
UE3

Innowacje UE

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa 3. Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
Działanie 3.2. Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R
Poddziałanie 3.2.2. Kredyt na innowacje technologiczne

Tytuł projektu: „Rozwój oferty asortymentowej przedsiębiorstwa Wagran poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii"
Umowa o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0490/16

Opis projektu: Głównym celem projektu jest wdrożenie w firmie Wagran wyników szeroko zakrajowych, przeprowadzonych przez Spółkę prac B+R, których efektem jest opracowanie własnej, innowacyjnej technologii produkcji. W wyniku jej wdrożenia rozpoczęta zostanie produkcja nowej, w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, rodziny asortymentu łazienkowego i kuchennego, dostosowanego do aktualnych trendów i wymagań użytkowników:
• hybrydowe zlewy kuchenne, umywalki łazienkowe oraz brodziki,
• zlewy kuchenne, umywalki łazienkowe i brodziki, którym można nadać właściwości fluorescencyjne i/lub hydrofobowe,
• umywalki łazienkowe z kompozytu imitującego kamień naturalny, w tym wzmacniane żelkotem,
• ozdobne grzejniki hybrydowe.
W wyniku realizacji projektu wybudowana zostanie nowa hala produkcyjna, w której umieszczone zostaną wszelkie nabywane w ramach projektu maszyny i urządzenia, tworzące linię technologiczną służącą do produkcji nowej grupy asortymentowej. Realizacja niniejszego przedsięwzięcia wpłynie pozytywnie na kondycję przedsiębiorstwa Wagran.
Pozwoli na: - zaoferowanie przez Spółkę produktów o unikalnym wzornictwie, oryginalnej geometrii i właściwościach, a także zwiększenie różnorodności oferowanego asortymentu (brodziki, grzejniki), - zwiększenie konkurencyjności firmy, podniesienie poziomu jej innowacyjności, umocnienie pozycji rynkowej oraz stworzenie potencjału do budowy trwałej przewagi rynkowej nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej, - zwiększenie wydajności wytwarzania modeli (w stosunku do obecnej), zmniejszenie jej kosztów i skrócenie czasu wytwarzania produkcji, - zaspokojenie zidentyfikowanych oczekiwań klientów, - zwiększenie elastyczność firmy, w tym jej zdolność do szybkiego reagowania na aktualne zapotrzebowania produktowe napływające z rynku.
Projekt przyczynia się więc do realizacji głównego celu programu PO IR, celu działania 3.2 oraz poddziałania 3.2.2.
 
Całkowita wartość projektu: 16 568 000 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 5 642 100 zł